Poliravimas

Kam reikalingas metalo poliravimas ir kaip jį atlikti?

 

Metalų ilgaamžiškumą garantuoja tinkama apsauga nuo korozijos, ir vienas tokių sprendimų – tai poliravimas, kuris užtikrina metalų atsparumą nepalankiems veiksniams. Kuo glotnesnis yra metalo paviršius, tuo didesnis atsparumas korozijai, taigi, verta pagalvoti apie jo poliravimą. Ant šiurkštaus metalo paviršiaus nusėda dulkės ir kaupiasi drėgmė, o tai, žinoma, turi neigiamą įtaką metalo gaminių tarnavimo trukmei. Jei paviršius bus pakankamai glotnus, tai gali padėti padidinti metalų ilgaamžiškumą.
 

Metalų poliravimas įvairiomis priemonėmis

 poliravimas

Įvairios buitinės technikos metaliniai elementai gali būti poliruojami įprastomis „naminėmis“ priemonėmis. Viena jų – tai šviežias svogūnas, kurio užpilas gali padėti efektyviai nuvalyti ir nupoliruoti įvairius metalinius daiktus (kelis griežinėlius svogūno reikia užpilti vandeniu, ir šiuo mišiniu sudrėkinti skudurėlį). Toks metalo poliravimas atims daugiau jūsų laiko, tačiau veiksmingumas gali būti labai panašus, jei naudojamos cheminės priemonės. Vis dėlto, jei labai branginate savo laiką ir poliravimą norite atlikti kuo greičiau, galite pasidomėti, kokios yra rekomenduojamos cheminės priemonės – jų šiandien rasime ne taip ir mažai.
 
Galite kreiptis į specialistus
 
Kartais poliravimo tam tikromis priemonėmis nepakanka, ir yra reikalingas mechaninis šlifavimas ir poliravimas. Toks pasirinkimas visada gali užtikrinti ilgalaikį rezultatą, taigi, verta pagalvoti ir apie tokią pasirinkimo galimybę. Jums tereikia susirasti bendrovių, galinčių pasiūlyti metalo  šlifavimo ir poliravimo paslaugas, kurių pasirinkimas šiuo metu yra gana platus, ir pasirinkti tinkamiausią paslaugos teikėją.
 
Metalo paviršiaus dengimas
 
Metalo poliravimas reikalingas ir tada, kai jo paviršių planuojama dengti korozijai atspariomis medžiagomis. Renkantis tinkamiausią medžiagą dėmesys kreipiamas į tai, kokį mechaninį bei šiluminį poveikį gaminys patirs. Taip pat tinkamiausios medžiagos pasirinkimui įtakos turi ir tai, koks yra gaminio dydis, kokia jo forma, ir t.t. Nors dažniausiai metalo gaminiai yra chromuojami, tačiau įvairių pasirinkimų gali būti ir kur kas daugiau.
Taigi, jei norite apsaugoti metalo gaminius nuo korozijos, poliravimas bei dengimas apsaugančiomis medžiagomis bus iš tiesų puiki mintis. Jei nesate tikri, kad tą galėsite atlikti savarankiškai, tiesiog kreipkitės į specialistus, kurie šį darbą galės atlikti už jus.