Metalo apdirbimas

Įmonė užsiima metalo (juodo, nerūdijančio ir cinkuoto plieno bei aliuminio) apdirbimo darbais, bei turi įrangą metalo karpymo, lankstymo, valcavimo, perforavimo, virinimo, pjovimo vandens srove su abrazyvu arba juostiniu pjūklu, gręžimo, bei šlifavimo darbais.

Gaminam nestandartinius gaminius iš aliuminio, nerūdijančio plieno, vario, žalvario, cinkuotos skardos, cinkuoto ir juodojo metalo.
Metalo lankstymas, karpymas, valcavimas, perforavimas. Lakšto iki 3 mm storio ir 3000 mm pločio karpymas, iškirtimas, perforavimas, lenkimas, valcavimas, gręžimas, virinimas. Vamzdžių arba strypų iki 76 mm diametro arba stačiakampių iki 60x40 skerspjūvio valcavimas. Vamzdžių lenkimas iki 50 mm diametro.
 
Išorinės palangės, parapetai, vėjalentės, nestandartiniai elementai stogams. Gamyba iš užsakovo ir gamintojo medžiagos.
Cilindro bei kūgio formos skardinės detalės - valcavimas.
Metalo gaminiai pagal individualius užsakymus.
Įvairių medžiagų iki 180 mm storio pjovimas abrazyvine vandens čiurkšle programinėmis staklėmis. Aliuminio ir nerūdijančio plieno suvirinimas argono aplinkoje.
Šlifavimas juostinio šlifavimo staklėmis, poliravimas.

Jog metalas gali būti pasitelkiamas buityje, žmonės pastebėjo dar akmens amžiuje. Būtent tuomet išsiaiškinta, kad stipriai įkaitinus geležį galima ją formuoti pagal savo poreikius ir suteikti jai norimą pavidalą. Didėjant paklausai atsirado ir metalą apdirbantys žmonės, o šio amato pagrindiniai principai ir subtilumai buvo perduodami savo šeimos kartoms. Taip klostėsi bei tobulėjo metalo apdirbimo kelias ir atsirado pirmosios kalvystės užuomazgos, kurios tiesiogiai susijusios su dabartiniu metalo apdirbimo procesu.


Išsivystęs kalvystės amatas netruko išpopuliarėti ir tapo daugelio pagrindiniu pajamų šaltiniu gaminant buities, medžioklės ar karo įrankius. Kalviai turėjo visą reikalingą žinių bagažą ir tuometinę įrangą, kurios prototipai išliko iki mūsų dienų. Tik keičiantis žmonių poreikiams ir gausėjant užsakymų kiekiams, įranga neišvengiamai sumodernėjo, jog būtų galima atlikti sudėtingesnius užsakymus ir per trumpesnį laiką. Šiuo metu metalo apdirbimas specialia technika nuosekliai apima visą eilę naujai pritaikytų metodų, kurie priklauso nuo užsakyto gaminio sudėtingumo.


Mūsų įmonėje atliekamos šios metalo apdirbimo paslaugos:

  • Metalo karpymas
  • Lankstymas
  • Valcavimas
  • Metalo virinimas
  • Perforavimas
  • Gręžimas
  • Šlifavimas

Dirbiniams sukurti naudojame juodą metalą, aliuminį, nerūdijantį plieną, varį, žalvarį, skardą, priklausomai nuo kliento norimo galutinio gaminio rezultato ir tolimesnių dirbinio eksploatacijos sąlygų. Reikalingi būdai pritaikomi atsižvelgiant į naudojamą metalą ir dirbinio sudėtingumą: kuo planuojamas gaminys įmantresnis, tuo tikėtina daugiau metalo apdirbimo būdų taikyti ir darbo įdėti reikės. Be abejo, toks gaminys reikalaus ir daugiau meistro kruopštumo bei laiko. Apdirbtas metalas dengiamas apsauginiais dažais, kurie saugo nuo mechaninio (smūgių, įbrėžimų) ar rūdžių poveikio. Dėl to metalą bei jo dirbinius galima eksploatuoti ir patalpose, ir lauke, kur labai dažnai vyrauja drėgmė. Dažais gali būti dažomi metaliniai garažo vartai, laiptai, durys, turėklai, pavėsinių ir lauko baldų konstrukcijos ir kiti dirbiniai.


Metalo apdirbimui specialiai pritaikyta įranga ir apdirbimo technikos linijos automatizavimas leidžia darbus atlikti taip pat kokybiškai ir daug greičiau nei anksčiau. Susitikimo metu aptariant visas gaminio detales, kliento poreikius, pasakome kiek laiko užtruks visas gamybos procesas ir kada bus pagamintas norimas produktas. Gamybos laikas priklauso nuo gaminio apdirbimo sudėtingumo ir reikalingų apdirbimo metodų taikymo.


Kokiais atvejais verta pasirinkti metalo apdirbimo paslaugas?


Dažnai žmonės skubėdami įsirengti savo namų interjerą ir eksterjerą įsigyja tuo metu parduotuvėse rastus gaminius ir juos bando derinti tarpusavyje ir prie esamos namų apdailos. Deja, dažnai taip nusipirkus metalo dirbinius suklystama matuojant ar neapgalvojus eksploatacijos patogumo, be to, reikia pasirūpinti gaminių parsivežimu iš parduotuvės. Užsisakant dirbinių gaminimo paslaugas viso to galima išvengti, nes atvykę meistrai viską tiksliai išmatuoja, apgalvoja įrengimo klausimus, todėl nebūna problemų dėl tam tikrų neatitikimų, be to, jie taip pat atlieka pristatymo ir montavimo darbus.


Metalo apdirbimas taip pat vertas tų žmonių dėmesio, kurie mėgsta ne tik presiziškai, kruopščiai atliktą darbą, bet ir norintiems išskirtinių gaminių, tiksliai derančių prie interjero dizaino ir esamos ar būsimos namų apdailos. Meistrai dirbantys mūsų įmonėje gaminius kuria atsižvelgdami į klientų viziją ir įvertinę montavimo bei eksploatacijos sąlygas. Viskas nuodugniai aptariama ir derinama su klientu, jog galutinis rezultatas būtų patogus, praktiškas ir malonus akiai.


Nors taupant laiką metalo apdirbimo pramonėje rankų darbo yra vis mažiau, tačiau jo neišvengiama gaminant meno kūrinius. Kalvis turi įdėti jėgos, pastangų ir kruopštumo, kol tiksliai sukurti dirbiniai pasiekia klientus. Iš pradžių metalas apdirbamas specialia įranga, o suteikus jam norimą ar panašią išvaizdą viskas atliekama rankomis, kas leidžia galutinai suformuoti tam tikros išvaizdos gaminį ir jį apipavidalina pagal iš anksto suplanuotą projektą. Taip dirbinys įgauna ne tik funkcinę, bet ir ilgai išliekančią meninę vertę.